Home KRYESORE Hidhet nga kati i dytë, i shpëtoi vdekjes

Hidhet nga kati i dytë, i shpëtoi vdekjes

Angjela Qyka nga Durrësi pati vetëm një mundësi për të shpëtuar gjallë kur shtëpia e saj po shembej nga tërmeti.

Teksa muret e shtëpisë po i binin në kokë, ajo zgjodhi të kërcejë nga dritarja për të shpëtuar jetën.

Qyka që veç lëndimeve në fytyrë ka të thyer edhe dorën dhe këmbën thotë se e kishte ndjerë tërmetin, por nuk kishte mundur të reagojë pasi dridhjet fatale të tokës nisën shpejt. / Klan Kosova

Share: