Home KRYESORE Olsian Çela Kryeprokuror, reagon Ambasadori Soreca

Olsian Çela Kryeprokuror, reagon Ambasadori Soreca

Ditën e sotme Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur me 101 vota pro, Kryeprokurorin e ri të Shqipërisë, Olsian Çela. Pas zgjedhjes së tij në këtë post ka reaguar Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri Luigi përmes një postimi në Twitter:

“Mirëpresim zgjedhjen e Olsian Celës si Kryeprokuror nga parlamenti. Zbatimi i reformës në drejtësi vazhdon dhe mbetet një përparësi kryesore në rrugën e saj të integrimit,”-u shpreh ai. KLP ka vendosur të parin në listë Olsian Çelën, i pasuar nga Arta Marku dhe e treta Fatjona Memçaj./Opinion.al/

Share: