Home KRYESORE Video-E kemi ditur gabim, tërmeti i 26 nëntorit nuk zgjati 30 sekonda/...

Video-E kemi ditur gabim, tërmeti i 26 nëntorit nuk zgjati 30 sekonda/ Ja cila është e vërteta

Deri më tani njerëzit kanë menduar se tërmeti tragjik i 26 nëntorit ka zgjatur për rreth 30 sekonda.

Hamendësimet u bënë pasi edhe vetë Instituti e pati kompjuterin të fikur dhe nuk u regjistrua dot. Por, mësohet se informacioni i mëparshëm ka qenë i gabuar.

Një video e publikuar nga qyteti i Durrësit tregon se tronditja ka qenë akoma më e madhe, pasi tërmeti ka zgjatur rreth 52 sekonda.

Video është regjistuar në një fasoneri në qytetin e Durrësit./Apel.al

Share: