Home KRYESORE Albin Kurti i përgjigjet Thaçit: Mos bëj presion

Albin Kurti i përgjigjet Thaçit: Mos bëj presion

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi  të cilit i ka kërkuar që të mos imponojë krijimin e qeverisë.

Me anë të një letre të gjatë, Kurti i ka bërë me dije Thaçit se Kushtetuta e vendit nuk i njeh presidentit rol aktiv në krijimin e qeverisë dhe i ka ka kërkuar të mos bëjë presion e vlerësime politike.

Në fund, Kurti e ka vënë në dijeni Thaçin se janë afër marrëveshjes me LDK.

Share: