Home KRYESORE Majlinda Bregu “i zë karrigen” kryeministrit Rama dhe bën batutën epike

Majlinda Bregu “i zë karrigen” kryeministrit Rama dhe bën batutën epike

Sot në Tiranë nga “World Economic Forum” në kuadër të bashkëpunimit rajonal u mbajt forumi “Mendjet e bukura frymëzojnë të tjerët”,  ku mes të tjerëve pjesëmarrës ishin kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama dhe sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu.

Pasi kryeministri ishte larguar, Majlinda Bregu mori fjalën por mikrofoni i saj nuk punonte. Në këtë moment ish-ministria kërkoi të ulet në karrigen e kryeministrit Rama, duke bërë një batutë mjaft pikante që nuk i shpëtoi vëmendjes së të pranishmëve.

“Mund të ulem në karrigen e kryeministrit? Zakonisht nuk më pëlqen e s’e kam zakon të marr karrigen e të tjerëve kur ajo është bosh. Mua më pëlqen të konkurroj për karrigen, por është në rregull. Kjo punon”, ka thënë Bregu, duke shkaktuar të qeshura në sallë./Opinion.al

View this post on Instagram

Apapapaaaa pergjigjen ne maje te gjuhes si gjithmoneeee e dashur mike 😂😂😂 Ndaj u be batuta e dites, qe une e kapa si video👍👏 😂 @m.bregu nuk e ke pasur kurre zakon te marresh karriget qe kane lene te tjeret bosh, sepse ke bere gjithmone betejen per karrigen e statusin tend #neteshkuaren #tetashmen #teardhmen #beautifulmindinspireothers #rccforum

A post shared by zefina (@zefinahasani) on Feb 21, 2020 at 7:01am PST

Share: