Home QASJE QE BEN LAJM Parashikimi i motit, 2 Shkrut 2020

Parashikimi i motit, 2 Shkrut 2020

Sipas MeteoAlb, vijojnë kushtet e qëndrueshme amosferike në vendin tonë, duke bërë që kthjellimet dhe vranësirat e lehta të mbizotërojnë deri në orët e pasdites.

Por parashikohet që orët e mbrëmjes të shtojnë vranësirat në zonat Veriore dhe Perëndimore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten të pandryshuara në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Ersekës me 1°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Lezhës me 17°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Juglindor duke krijuar në det dallgëzim të ulët. /Opinion.al

Share: