Home QASJE QE BEN LAJM Parashikimi i motit, 27 shkurt 2020

Parashikimi i motit, 27 shkurt 2020

Pjesa e parë e ditë do të vijojë me vranësira dhe reshje shiu lokalisht deri mesatare dhe reshje të pakta dëbore në zonat malore. Por në orët e pasdites dhe mbrëmjes kushtet atmosferike do të përmirësohen gradualisht në territorin shqiptar.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat nga -2 °C deri në 14 °C.

Era do fryjë e fortë në det më shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Perëndimor-Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim mbi 5 ballë./ Opinion.al

Share: