Home KRYESORE Shkon në 456 numri i të infektuarve me koronavirus në Itali, ja...

Shkon në 456 numri i të infektuarve me koronavirus në Itali, ja shpërndarja sipas rajoneve

Numri i të infektuarve nga koronavirus vazhdon dhe rritet. Numri është rritur edhe në Itali, ku nga 400 raste të rregjistruaar mbrëmë, sot numërohen 456.

Rasti i parë u rregjistrua edhe në Puglia. Media italiane shkruajnë për një burrë 43 vjeç të infektuar. Ndërkohë në Taranto janë mbyllur shkollat.

Sipas të dhënave të azhurnuara me lajmet e fundit të ofruara nga rajonet, ekzistojnë 456 infeksione në 12 rajone: 305 në Lombardi, 71 në Veneto, 47 në Emilia Romagna, 16 në Liguria, 3 në Piemonte, 3 në Lazio, 3 në Siçili, 3 në Marche, 2 në Toscana, 1 në Tyrol Jug, 1 në Puglia, shkruan La Republica.

Top Channel

Share: