Home KRYESORE Zhduken dy gazetarë kinez në Wuhan

Zhduken dy gazetarë kinez në Wuhan

Dy gazetarë nga Wuhani të cilët raportonin rreth historive lidhur me Koronavirusin janë zhdukur pa lënë gjurmë.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat e huaja, ndërkohë për Fang Bin dhe Chen Qiushi raportonin nga Ëuhani me 11 milion banorë në Kinë.

Gjithashtu ajo çfarë ka rënë më shumë në sy është se prej ditësh ata jo vetëm janë zhdukur, por në Kinë janë bllokuar edhe llogaritë zyrtare apo kanalet online. Autoritetet kineze nuk kanë dhënë informacione lidhur me zhdukjen e tyre.

Aktuliasht rreth 1400 persona kanë humbur jetën për shkak të Koronavirusit./Opinion.al/

Share: