Home KRYESORE Covid-19/ Meta do të mbledhë Këshillin Kombëtar të Sigurisë

Covid-19/ Meta do të mbledhë Këshillin Kombëtar të Sigurisë

Presidenti Ilir Meta do të mbledhë Këshillin e Sigurisë Kombëtare, ku në fokus do të jetë situata e krijuar nga koronavirusi në vendin tonë.

Sipas infomracioneve, Këshilli parashikohet të mblidhet të mërkurën. Ndërkohë, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në mbledhjen e Këshillit.

Bashë është shprehur se është koha që të gjithë të japin kontributine tyre, duke përçuar mesazh uniteti.

Në presidencë është duke u bërë gati salla ku anëtarët permanet në këtij këshilli, presidenti, kryeministri, shefi SHISH, ministria e mbrojtjes dhe anëtarët e tjerë do të ulen duke respektuar distancën një metër larg./ Opinion.al

Share: