Home KRYESORE Italia po e mund virusin! Nga Klodian Tomori

Italia po e mund virusin! Nga Klodian Tomori

Superlajm nga Italia ❤️❤️❤️❤️

Italia po e mund virusin. Karantina po jep rezultatet e pritura. Sipas te gjitha matjeve, epidemia ne Itali tashme ka arritur pikun.

Instituti Italian i Shendetit Publik deklaroi se indeksi i transmetimit te virusit ka zbritur afer shifres 1, qe do te thote se 1 i prekur infekton potencialisht vetem 1 tjeter. Rrjedhimisht kurba e te infektuareve ka arritur majen e sheshte dhe nga ketej e tutje pritet te filloje renia.

Numri i te infektuareve ne Lombardi ka shenuar renie per te gjashten dite rresht. Po sot, Lombardia ka regjistruar shifren me te ulet te vdekjeve me vetem 381.

Per here te pare ne Lombardi, numri i pacienteve ne terapi intensive, jo vetem qe nuk eshte rritur, por ka shenuar renie. Dje Lombardia kishte 1330 paciente ne terapi intensive, ndersa sot shifra ka zbritur ne 1324.

Brusaferro tha se masat e distancimit social duhet te vazhdojne derisa indeksi i transmetimit te bjere ne 0.5, cka nenkupton venien totalisht te epidemise ne kontroll.

Italia po e mund virusin.

Share: