Home KRYESORE Koronavirusi/ Institucionet arsimore mbyllen deri në 3 Prill

Koronavirusi/ Institucionet arsimore mbyllen deri në 3 Prill

Në kuadër të masave të marra për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka firmosur urdhrin e dytë për shtyrjen e hapjes së institucioneve arsimore.

Sipas këtij urdhri, institucionet arsimore publike, jo publike dhe çerdhet do të qëndrojnë mbyllur deri më 3 Prill 2020.

“Kemi vendosur mbylljen e institucioneve arsimore duke filluar nga kopshtet por edhe të çerdheve publike dhe jo publike deri në 3 Prill”,– tha Manastirliu./ Opinion.al

Share: