Home Approccio Italo Albanese Papa lutet për botën brenda qytetit të Romës!

Papa lutet për botën brenda qytetit të Romës!

Pasditen e sotme Papa Françesku, la Vatikanin, për t’u lutur për botën dhe fundin e epidemisë, brenda qytetit të Romës.

Ai së pari vizitoi Bazilikën e Santa Maria Maggiore, për t’i drejtuar një lutje Virgjëreshës, Salus Populi Romani. Më pas, duke bërë një shëtitje në këmbë, Ati i Shenjtë arriti në Kishën e San Marcello al Corso për t’u lutur për fatin e botës.

Po kështu Papa drejtoi një lutje për të gjithë stafin mjekësor për të gjitha sakrificat që po bëjnë për të shpëtuar sa më shumë njerëz.

Papa u kthye në Vatikan rreth orës 5.30 pasdite./L.F-dritare.net

Share: