Home KRYESORE RRËQETHËSE/ “Shqipëri o vendi im”: Artistët shqiptarë prezantojnë ne Abc News “himnin”...

RRËQETHËSE/ “Shqipëri o vendi im”: Artistët shqiptarë prezantojnë ne Abc News “himnin” e diteve të veshtira të koronavirusit

50 arstistë shqiptarë u mblodhën bashkë duke sjellë në një mënyrë origjinale këngën e famshme “Shqipëri o vendi im”, një tekst i Hysni Milloshit, i orkestruar nga Avni Mula.

Nën organizimin e Suzana Turkut dhe pjesëmarrjen e Inva Mulës, Kastriot Tushës, Vikena Kamenicës, etj., artistët sollën këngën në kushtet e distancimit social ku secili u bë i pranishëm përmes celularit nga shtëpia e tij.

Këtë këngë, të cilën ata e cilësuan si “himn të ditëve të koronavirusit për shqiptarët”, arstitët e prezantuan për herë të parë në studion e Endri Xhafos në Abc News, në të cilën nuk munguan edhe emicionet.

Të pranishëm fizikisht dhe virtualisht në studion e Abc Neës ishin Inva Mula, Suzana Turku, Klodian Qafoku dhe Ardita Bufaj.

Abcnews.al ju sjell versionin tepër origjinal të arstistëve shqiptarë për këto ditë të vështira për të gjithë ne:

Share: