Home KRYESORE Fotoja e Bashës në Durrës, Manastirliu: Shfaqje ekstreme papërgjegjshmërie, por asnje fjale...

Fotoja e Bashës në Durrës, Manastirliu: Shfaqje ekstreme papërgjegjshmërie, por asnje fjale per shembjen e teatrit ku u shkellen te gjitha rregullat

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka shpërndarë foto nga takimi i kryedemokratit Lulzim Basha me banorët në Durrës, duke u shprehur se është e tmerruar nga kjo shfaqje ekstreme papërgjegjshmërie.

Sipas ministres, në kushtet e hapjes, më shumë se kurrë njerëzit duhet të respektojnë rregullat e mbrojtjes nga COVID-19, sepse ekspozimi është i madh!

“Zoti Basha mund t’i thotë të tëra ato që ka për të thënë, pa vënë në rrezik shëndetin e njerëzve në këtë formë ekstreme papërgjegjshmërie”, shkruan ministrja.

Si ministre e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale jam e tmerruar nga kjo shfaqje ekstreme papërgjegjshmërie, në kushtet e hapjes, kur më shumë se kurrë njerëzit duhet të respektojnë rregullat e mbrojtjes nga COVID-19, sepse ekspozimi është i madh!

Si mund të jepet kjo shfaqje dhe cili lider në botën e sotme jep këtë shembull thjesht për interesin e vet politik?!

Zoti Basha mund t’i thotë të tëra ato që ka për të thënë, pa vënë në rrezik shëndetin e njerëzve në këtë formë ekstreme papërgjegjshmërie. Numrat e rritur janë efekt i parashikuar i hapjes. Por kjo ngjeshje njerëzish për qëllimet e një njeriu mund t’i rrisë numrat përtej parashikimeve më negative dhe kostoja mund të bëhet marramendëse!

U bëj thirrje qytetarëve të mos bien pre e kësaj papërgjegjshmërie të pajustifikueshme dhe zotit Basha të mos i faturojë njerëzve e vendit, koston e papërballueshme të luftës së tij të dëshpëruar për pushtet!

Nderkohe me date 17 maj kur teatri kombetar u shemb ne oren 4,30 te mengjesit dhe forcat e policise nderhyne te teatri per shembjen e tij dhe me pas ne te te gjitha protestat e realizuara ku rregullat e disancimit social dhe fizik nuk e respektuan, ministrja e shendetesise Ogerta Manastiliu nuk tote asnje fjale. Te jete dhe virusi i politizuar????

Share: