Home KRYESORE Opozite zgjohu ! Basha ka vdekur politikisht!

Opozite zgjohu ! Basha ka vdekur politikisht!

Nga Irena Beqiraj

Pra , filozofia e opozites qenkerka “te konsumojme edhe dobesojme ate qe eshte ne pushtet ”

Strategji mjerane, e cila verteton qe nuk ke alternative, nuk frymezon, nuk je ne gjendje te bindesh me shume se 58% te popullit qe nuk del ne zgjedhje, te dal ne zgjedhje.

Tani e kuptoj perse kamerat jane te rendesishme. Votat qe bejne diferencen per te marre pushtetin jane pak, edhe fatkeqësisht do te jene edhe me pak, sepse ne duhet te zgjedhim te keqen me te vogel!

Opozita denoncon, por nuk ka as ne narative argumentet perse eshte alternativa me e mire. Une, ti, jemi para dilemes nese duhet te votosh Lenen apo Prenen ( nuk po perdor emrat reale te tyre ) Eshte eksperiment qe e kemi bere 30 vjet nuk jemi te marre te presim rezultate te ndryshme .

Pyetja ime eshte e thjeshte, nese pas nje viti shqiptaret do te marrin me pak pjese ne zgjedhje dhe ( goja ime nuk bije gje ) opozita nuk fiton …… do te konsiderohet “reforma ” e tanishme e deshtuar, apo humbesi do pranoje deshtimin , edhe do i lere vendin dikujt tjeter ?

Opozite zgjohu ! Basha ka vdekur politikisht !

Bashke me te edhe kukuvajkat qe zhurmojne banaqeve televizive .

Te ulesh ne tavolina te rrumbullakta , te kerkosh te mbrosh voten me kamera edhe te zvogelosh problemin e humbjes tek administrimi i zgjedhjeve eshte marrezi.

Eshte pranim i hapur qe juve ju intereson pushteti , megjithese nuk jeni ne gjendje e nuk e dini cdo beni me te.

Nese doni ta rrezoni Ramen , reformoni veten .

Share: