Home KRYESORE Skandali/ Taulant Balla emëron të akuzuarin për pedofili Drejtor Arsimi!

Skandali/ Taulant Balla emëron të akuzuarin për pedofili Drejtor Arsimi!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një tjetër skandal të madh sa i përket emërimeve në arsim.

Një qytetar në mesazhin dërguar ish-kryeminsitrit Sali Berisha, tregon se si Drejtor i Zyrës Arsimore në Peqin është emëruar një person i dënuar me burg dhe i akuzuar për pedofili.

Sipas qytetarit Denis Tusku është emëruar në këtë detyrë të rëndësishme me urdhër të kreut të grupit parlamentar rilindas Taulant Balla.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Burgu dhe akuza per pedofili si merita per tu bere drejtor arsimi!

Degjenerim i plote i narkoshtetit.

I akuzuar per pedofil dhe i denuari me burg Denis Tosku emerohet nga Taulant Bego Yaris drejtor arsimi ne Peqin!

Lexoni mesazhet e qytetarve dixhital! sb

Pershendetje dr Taulant Bego Yaris e ka kthyer Peqinin ne qytet ku kryesojne banditet dhe keiminelet. Te henen ne Drejtorine Arsimore Peqin emerohet Denis Tosku anetar i PS, anetar ne Keshillin Bashkiak. Denisi me nje cv te turpshme,pasi ja qene i denuar gjashte muaj ne burgun e Rrogozhines per shkelje ligji dhe perfitim ne vendin e punes emerohet Drejtor Arsimor. Denisi ka qene edhe me pare drejtor shkolle, tani aktualisht punonte ne Bashkine e Peqinit dhe te henen emerohet drejtor.Turp per Taulant Ballen ku drejtimin e Peqinit e bejne keiminele dhe burgaxhinj.

Ky zotria i quajtur DENIS BESNIK TOSKU esht kushuriri i kryetarit te bashkis peqin lorenc tosku Esht nje person i inkriminuar qe esht denuar per korrupaion me burgaxhit esht akuzuar per pedofili nga familjaret e nje nxenese Nje njeri i degjeneruar ne peqin qe deri dje motra i punonte prostitut ne itali E kan ber drejtor te syres arsimore ne peqin se ka paguar 18mi euro.

2020 05 30 163738 640x308 1
Share: