Home KRYESORE Neritan Ceka tallet me ministrinë e kulturës dhe gabimet e Vittorio Sgarbit

Neritan Ceka tallet me ministrinë e kulturës dhe gabimet e Vittorio Sgarbit

KUSH DO IA KETE THENE ZGARBIT QE BYLIS ESHTE GREK ?

Nga Neritan Ceka

Nuk mjaftoi qe bene grek Butrinti, tani edhe Bylisi na doli qytet grek. Bilmezat e Ministrise se Kultures nuk i thane se ishte ne mes te mallakastrioteve dhe po i falej leberve. Keta pasardhes te grekeve jane?

I nderuar Zgarbi, falju edhe nje here zotit te Bylisit te na shpetoje nga injoranca e Ministrise se Kultures. Amen!

Neritan Ceka

Share: