Home KRYESORE Pse habiteni me qendrimin e Rames per skandalin e Veliut!

Pse habiteni me qendrimin e Rames per skandalin e Veliut!

Nga Dritan Kaba

A nuk kerkoi ndjese edhe Rama, kur i beri thirrje Veliut te hiqte kapelet dhe te shkelnin betimin te gjithe policet e tij per te rrembyer vota per Rilindjen ne 2017?

Prokuroria i mbylli hetimet per kete thirrje antikushtetuese, ku ne çdo shtet tjeter demokratik, nje kryeminister i tille do gjendjen ne bangen e te akuzuarve! Por prokuroria e mbylli hetimin me justifikimin se Rama kishte kerkuar ndjese ne facebook!

Njesoj si deklarata e Veliut, per skandalin me te emen e 15 vjeçarit! Ky eshte nje skandal me vete i zgjedhjeve te vitit 2017, ku u vodhen, u grabiten dhe u blene votat!

Ne çdo vend demokratik Rama do ishte ne burg duke luajtur pese katesh me autoret e dosjes 184 dhe 339, nese do i lejonte gardiani kuptohet!

Share: