Home KRYESORE COVID-19, Manastirliu-qytetarëve: Respektoni këto tre veprime të thjeshta

COVID-19, Manastirliu-qytetarëve: Respektoni këto tre veprime të thjeshta

Ditët e fundit Shqipëria po përballet me rritje të numrit të viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus.

Lidhur me situatën e krijuar në vendin tonë, ka reaguar Ministrja e Shëndetësie, Ogerta Manastirliu.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ministrja u bën apel qytetarëve që të respektojnë masat anti-COVID.

Manastirliu këshillon të respektohen tre veprime të thjeshta çdo ditë , pasi është rruga e vetme për të mbrojtur veten dhe të afërmit nga Covid-19.

STATUSI I PLOTË

Lutemi respektoni këto tre veprime të thjeshta, çdo ditë, për t’ju bashkuar përpjekjes së mjekëve dhe infermierëve, për t’a mundur 🤜COVID19🤛
↔️Respekto distancën
😷 Vendose maskën
🧼Ruaj higjienën vetjake dhe kolektive
#RespektoniRregullat
#RuaniShëndetin

Share: