Home KRYESORE Policia dhe RENEA aksion në Laç, arrestohet pronari i një biznesi, disa...

Policia dhe RENEA aksion në Laç, arrestohet pronari i një biznesi, disa të shoqëruar

LAÇ-Policia e Shtetit ka ushtruar gjatë natës një aksion në Laç për lojërat e fatit.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për “BalkanWeb” se në aksion kanë marrë pjesë edhe forcat RENEA, të cilat kanë ushtruar kontrolle në dy biznese.

Gjatë aksionit, policia dhe RENEA kanë sekuestruar kompjuterë dhe 20 makineta, si dhe kanë arrestuar pronarin e pikës së lojërave të fatit dhe shoqëruar disa persona të tjerë.

(BalkanWeb)

Share: