Home KRYESORE VIDEO/ Kaos në Izmir, ndërtesa të shembura, pluhur e ulërima, njerëzit në...

VIDEO/ Kaos në Izmir, ndërtesa të shembura, pluhur e ulërima, njerëzit në rrugë për të shpëtuar

TURQI

Izmiri është një nga qytetet më të goditura nga tërmeti i mesditës së sotme 6.6 ballë i shkallës Rihter në Turqi.

Video amatore nga Turqia tregojnë kaosin që ka përfshirë qytetin turk me ndërtesa të shembura, pluhur mbi ajër dhe ulërima.

Njerëzit kanë dalë të gjithë në rrugë për të shpëtuar teksa raportohet për dhjetëra ndërtesa të shembura.

(BalkanWeb)

Share: