Home KRYESORE “Votojmë Kodin, pa asnjë ndryshim”, Rama pas mbledhjes me shtabin: Askush nuk...

“Votojmë Kodin, pa asnjë ndryshim”, Rama pas mbledhjes me shtabin: Askush nuk vë në diskutim parlamentin, aq më pak Ilir Meta

TIRANË – Kryeministri Edi Rama këtë të hënë ka mbledhur, shtabin elektoral, në takimin e përjavshëm.

Teksa foli për mediat pas takimit Rama deklaroi se mazhoranca nuk do të tërhiqet nga miratimi i ndryshimeve në Kodin Zgjedhor. Më tej Rama ka thënë se askush nuk mund ta vërë në diskutim vullnetin e parlamentit dhe aq më pak Presidenti Ilir Meta.

Rama: Kodi Zgjedhor do të votohet sa më shpejt, pa asnjë ndryshim. Askush s’mund të vendos në diskutim vendimin e Kuvendin, aq më pak Meta.

Share: