Home KRYESORE Pse nuk mblidhni prova e te padisni Dick Martyn per sajesen e...

Pse nuk mblidhni prova e te padisni Dick Martyn per sajesen e “shtepise se verdhe” apo burgjeve ne Shqiperi!??

“Shtepia e verdhe” dhe politika e ndyre!

Nga Falmur Vezaj

“Sikur shqiptarët të qenë jo kombi më i mendshmi, por thjesht një komb i mendshëm, ata do të kishin dalë me kohë nga dita e zezë ku ndodhen.” Kjo thënie e te madhit Konica vlen edhe sot ne debatin shterp dhe te turpshem per “shtepine e verdhe” ne Shqiperi! Aq ne dite te zeza jemi prej vitesh sa qe edhe nje Komision Hetimor Parlamentar ne duhet ne kete kohe te keqe per shqiptaret!

Po pse more te mjere, i keni punet ne terezi me problemet tjera ne Shqiperi dhe doni per interesa te ulta e te ndyra (te momentit) politike ti jepni “material” Serbise dhe te rendoni imazhin e luftes dhe luftetareve te UÇK-se!??

Si nuk ju vjen turp qe doni te rihapni nje ceshtje te hetuar 4 here ne Shqiperi nga hetues vendas e nderkombetare, e te beni me njolle vendin tuaj duke luajtur vallen e “çetnikeve” serb!?

Kerkoni ne arkivat e gazetave online nese ju nuk dini te shkruani shkresa e ti kerkoni informacion institucioneve se kjo ceshtje eshte hetuar ne vitin 2000, 2002 e 2004 nga hetues te Tribunalit te Gjykates se Hages, e persona te ndryshem te institucioneve shteterore te BE-se!

E ju doni te ngrini nje komision me disa deputet injorant!???

Mesojeni o truthare se kjo ceshtje eshte hetuar e sterhetuar e per te fundit here ne vitin 2009 me kerkese te prokurorise se EULEX-it dhe hetues te Krimeve te Renda! Ku perseri perfundimi ishte i njejte, o te mjere, si ne vitet e tjera! Asgje e vertete nga raporti Dick Marty per “shtepine e verdhe” ne zonen e Burrelit

Nje nga pikat e arsyetimet te vitit 2009 ishte mes tjerash (e gjeni ne arkivat e gazetave te kohes) qe eshte e pamundur te kete ndodhur pasi mungonte cdo kusht elementare i jeteses e lere te behet transplant organesh”!! Me kete hetim u mbyll kapitulli i sajeses me te madhe ndaj shqiptareve o te mjere, qe ne cdo kohe fushate ngjizni zerin sic ju eshte ngjizur truri duke tentuar te njellosni vendin tuaj per lojra politike!

Po pse nuk keni argumente tjera per te sulmuar kreun e opozites vetem me keto sajesa per te renduar imazhin e vendit tuaj dhe luften e UÇK-se!??

Po pse nuk ngrini nje komision parlamentare qe te faktoni krimet e Serbise brenda territorit shqiptare dhe vrasjet e vendosjet e minave ne zonen kufitare!??

Pse nuk mblidhni prova e te padisni Dick Martyn per sajesen e “shtepise se verdhe” apo burgjeve ne Shqiperi!??

Pse nuk ngrini komisionin tuaj parlamentar, per menyren e administrimit te pandemise, tenderat per kete kohe, vjedhjet me PPP-t ne shendetesi, mbetje etj etj, futjen e krimineleve ne parlament e ne Bashki, gjeleberimin e vendit me canabise, angazhimin e krimineleve perseri ne fushate per te siguriar votat apo edhe lidhjet e drejtuesve te mazhorances me trafikant tashme te rehabilituar ne “biznesmen” te partise!??

MosSajoniHistoriBollNjellosetVendin

Share: