Home KRYESORE Dashamir Shehi: Kam punuar si murator dhe rrobaqepës

Dashamir Shehi: Kam punuar si murator dhe rrobaqepës

Dashamir Shehi, kreu i LZHK ka rrëfyer kujtimet e jetës së tij në emisionin “Opinion”.

Shehi ka kujtuar vitet jetës në sistemin komunist. Ai tha se ka qëndruar për 4 vite e gjysmë pa punë, ndërsa shtoi se ka bërë disa punë si murator, marangoz apo rrobaqepës.

“Kam qëndruar katër vite e gjysme pa punë, kam punuar murator, marangoz, rrobaqepës me pagu cigaret. Mësova të qep me njëri-tjetrin. Po të kesh dhunti artizanale mësohesh. Punova një natë kasher dhe humba 100 lekë dhe u dorëzova. Sa herë kam pasur kontakt me lekët i kam humbur.”-tha Shehi./ Opinion.al

Share: