Home KRYESORE Dje firmosi marrëveshjen me Bashën, Bamir Topi jep dorëheqjen nga FRD

Dje firmosi marrëveshjen me Bashën, Bamir Topi jep dorëheqjen nga FRD

Bamir Topi ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i partisë Fryma e Re Demokratike.

“Në shprehje të vullnetit tim, deklaroj dorëheqjen në mënyrë të menjëhershme dhe të parevokueshme, nga detyra e Kryetarit të Partisë “Fryma e re Demokratike”, thuhet në letrën e dorëheqjes së Topit.

Ky vendim vjen një ditë pasi FRD ka firmosur marrëveshjen për koalicionin opozitar “Aleanca për Ndryshim” me kreun  e PD Lulzim Basha./Opinion.al

Share: