Home KRYESORE Pervizi:Partitë e mëdha na japin të njëjtin film,duam të shkundim sistemin

Pervizi:Partitë e mëdha na japin të njëjtin film,duam të shkundim sistemin

Amel Pervizi përfaqësues politik i “Nisma thurje” në Shkodër, tha në emisionin “Opinion” se partitë e mëdha po ju paraqesin shqiptarëve të njëjtin film, ndërkohë që synimi i tyre ishte shkundja e sistemit.

“Partitë e mëdha na paraqesin një film qe e kemi parë, me të njëjtët aktorë, me të njëjtin regjisor dhe pretendojnë që ne do kënaqemi prapë duke e parë këtë film. Ne duam t’i ndryshojmë gjërat katërcipërisht, duam të shkundim sistemin” u shpreh Pervizi./Opinion.al

Share: