Home KRYESORE Jo po te vejë me gomar në punë Rama…

Jo po te vejë me gomar në punë Rama…

E di ca populli i mbrapshte jemi ne?

Nga Klodian Tomori

Ne e duam kryeministrin fukara. Qe te levize me smart ose fiat panda te 85-es. Mos te kete asnje llogari bankare, ta kete rrogen 1 mije e pak euro. Mos te kete shtepi, vile e gjera si keto. Ministrat i duam hallexhinj per buke te gojes, te presin diten e rroges.

Ky eshte nje budallik i madh dhe keta, politikanet tane e kane kuptuar kete histori. Ndaj deklarojne keshtu budalliqe me oke. Njeri thote kam vetem tre mije euro pasuri, nje tjeter thote kam vetem nje apartament 2 plus 1 etj etj.

Marrezia behet aq e madhe sa qe Kryeministri u thote ministrave pushimet do i beni vetem ne Divjake ose Spille. Ne hotel maksimumi 20 mije leke dita (te vjetra).

Nje cmendine e madhe. Te gjithe e dine se genjejne dhe te gjithe genjejne njeri tjetrin. Po pse, tek makina e Rames u prish puna. Edhe sikur 7 milione euro ta kete blere ate ai prape nuk eshte asgje.

Ketu kercasin pazaret me tendera, koncesionohen te drejta ekskluzive, transferohet buxheti ne llogari private, paska mbetur halli tek makina e Rames.

Jo po te veje me gomar ne pune Rama, t’i hipi gomarit ne mengjes ne Surrel dhe te zbrese poshte per ne zyre. 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Share: