Home KRYESORE Berisha: Nuk ka diskutim dyert do hapen, blindat do i çojmë te...

Berisha: Nuk ka diskutim dyert do hapen, blindat do i çojmë te shtëpia e Bashës

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi sot se nuk ka diskutim se dyert e selisë së PD do hapen. Ai më tej tha se çdo blind do ngarkohet në kamion dhe do i shkarkohen Lulzim Bashës para shtëpisë së tij ti përdorë se në selinë e PD nuk duhen.

“Nuk ka diskutim dyert do hapen. Selia do ti rikthehet demokratëve. Nuk ka blind apo beton që mund të pengojë demokratët shqiptarë si njerëz të lirë, të rikthejnë këtë ndërtesë nga burg në ndërtesë të lirisë. Çdo blind do ngarkohet në kamion dhe do i shkarkohen Lulzim Bravës para shtëpisë së tij ti përdorë se këtu nuk duhen. Ne nuk hyjmë për të dhunuar asnjë njeri. Mercenarët është mirë të dalin nga ndërtesa”, tha Berisha.

Share: