Home Gjeo-Ekonomia Buzhala: Rama dhe Kurti, dy burrështetas që duan të rrëzojnë njëri-tjetrin

Buzhala: Rama dhe Kurti, dy burrështetas që duan të rrëzojnë njëri-tjetrin

Gazetari Berat Buzhala ka analizuar në emisionin “Opinion” takimin mes dy qeverive sot në Prishtinë dhe raportet Rama-Kurti.

Ai tha se kurrë në raportet Shqipëri-Kosovë, nuk kemi patur dy liderë që duan ta rrëzojnë njëri-tjetrin.

“Kurrë në historinë tonë prej vitit ‘92 nuk kemi patur dy burrështetas që nuk kanë patur raporte, dhe po dunë me rrëzu njëri-tjetrin.

Faji kryesor qe i Kurtit, erdhi bëri parti politike në Shqipëri. Erdhi presidentja e vendit mbajti një fjalim skandaloz në kuvendin tuaj. Pastaj Rama e kishte një periudhë që qëndroi i heshtur. Në momentin që ka fillu i është sul Kurtit”, tha Buzhala./Opinion.al

Share: