Home Gjeo-Ekonomia Nje histori vetem me ikje! Vetem Enveri e gjeti “zgjidhjen”…

Nje histori vetem me ikje! Vetem Enveri e gjeti “zgjidhjen”…

Nga Mentor Kikia

-Shume i nervozum mu duke mbreme – me tha nje burre i vjeter e i mencur, komshi ne fshatin tim. Me kishte pare ne nje program duke folur per largimin e te rinjve.

-Epo problem i madh – i thashe – po ikin te gjithe. Parashikimet thone se deri ne 2050 do te jemi vetem 1 milion njerez ketu.

  • Mos u merzit, me tha, keshtu ka qene me kohe ketu. Vetem per te ikur e kemi pas mendjen ne. Ne Turqi, ne Egjipt, ne Jemen, me vone ne Amerike…Vetem Enveri na beri derman. Ai shpalli ikjen tradheti dhe kush kalonte kufirin hante plumbin, miratoi ligj per te detyruar qytetaret te martoheshin dhe genjeu fshataret. duke u thene kush ben 10 kalamaj merr nje lope falas. Dhe keshtu u beme 3 milion ne. Tani do beheni prape 1 milion.

-Dreq o pune – thashe – po duhet ta kete nje zgjidhje kjo pune. Po ec e gjeje…

Share: