Home Gjeo-Ekonomia Vjosa Osmani takim me Presidentin e KE, Ursula von der Leyen: Diskutuam...

Vjosa Osmani takim me Presidentin e KE, Ursula von der Leyen: Diskutuam se si mund të afrojmë Kosovën me BE-në

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar një takim me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen.

Osmani ka shkruar në rrjetin social X, se me von der Leyen ka biseduar mbi përafrimin e Kosovës me Bashkimin Evropian.

“Gjithmonë një kënaqësi e madhe për t’u takuar me presidenten e Komisionit Evropian Ursula vonder Leyen dhe të diskutojmë se si mund ta afrojmë Republikën e Kosovës me BE-në”, shkruan Osmani.

360grade.al

Share: