Home KRYESORE FRYMOJ PER TY!

FRYMOJ PER TY!

Nga ARTA ZAJMI

FRYMOJ PER TY
Endem trotuareve te qytetit tim,
Dhe nata e qete thurre kurore kujtimesh,
Buzembremjeve duke soditur ,
Kalldermet jane rrefimi yne me i bukur.
Ne cdo cep mberthyer nga kujtimet,
Ato qe endrren bene realitet.
Me tej arome e blinit qendron me shtatin e larte
E bukura e gjithe kesaj ka nje histori,
Ndalem e them se frymoj per ty.
Ti e di c ndjen zemra ne cast,
Ku rrahjet e saj te lene pa fjale.
Kur agu i dites zbardh ti mire e di,
Te te them te dua ,kam mall per ty.
Ka dicka te bukur qe te le pa fjale,
Emocionet qe ndien kjo qenie e gjalle,
Dhe pritjet s kane te sosur kurre,
Pyes veten kur do te jem me ty valle?
Dashuria eshte brenge qe zemrat i zgjon,
Shpesh vjen papritur ,por edhe harron.
Rruges e heshtur bredh me kujtimet,
Ndjenja me e bukur je ti zemra ime.
Asgje me td bukur s ka si ty,
Ta dish nje qenie frymon per ty.

Share: