Home Gjeo-Ekonomia Lufta në Gaza, Benjamin Netanyahu shpërndan kabinetin e luftës

Lufta në Gaza, Benjamin Netanyahu shpërndan kabinetin e luftës

Benjamin Netanyahu shpërndan kabinetin e luftës

Mediat izraelite raportojnë se tetë ditë pasi Benny Gantz dha dorëheqjen për qeverinë izraelite, kryeministri Benjamin Netanyahu ka thënë se kabineti i luftës është shpërbërë.

Kryeministri izraelit e bëri njoftimin gjatë një takimi të kabinetit politik të sigurisë mbrëmë, raportuan faqet e lajmeve të Izraelit Maariv dhe Ynet.

Megjithatë, ai pritet të vazhdojë të mbajë “konsultime sigurie” për luftën me zyrtarë kryesorë, përfshirë ata që kishin qëndruar në kabinetin e luftës tani të shpërbërë, sipas Ynet.

360grade.al

Share: