Home Gjeo-Ekonomia “Ushtarët francezë në Ukrainë”/ Tronditëse! Pesë arkivole me mbishkrime në Kullën Eifel,...

“Ushtarët francezë në Ukrainë”/ Tronditëse! Pesë arkivole me mbishkrime në Kullën Eifel, arrestohen tre persona

“Ushtarët francezë në Ukrainë”/ Tronditëse! Pesë arkivole me mbishkrime në Kullën Eifel, arrestohen tre persona

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Francë, përkatësisht në Kullën Eifel, ku janë gjetur pesë arkivole me mbishkrimin ‘ushtarët francezë në Ukrainë’.

Mediat e huaja raportojnë se policia ka arrestuar tre persona, një bullgar, një ukrainas dhe një gjerman.

Nuk është ende e qartë nëse ku është një provokim rus. Arkivolet kishin nga një një flamur francez me shkrimin “soldats français de l’Ukraine” (“ushtarët francezë të Ukrainë”).

Identiteti i tre personave të arrestuar nuk bëhet ende i ditur, ndërkohë nuk ka pasur asnjë deklaratë zyrtare për këtë ngjarje.

Hetimet po vijojnë ende për të kuptuar se cilat kanë qenë arsyet që i kanë shtyrë tre personat të bëjnë këtë veprim dhe a ka të tjerë të përfshirë.

Top Channel

Share: