Home 2015 October 16

Daily Archives: 16 October, 2015

10 batutat e javës te Ilir Kullës!

1. O zysh m shau Lymi. Land Bejko per ish Ministrat e PD. 2. Jozefine sa here s ke Saliun hajde te une. Kryeministri....

Albin Kurti bashkë punëtor i Serbisë?!

Nga Artur Nura Po lexoja tek Botapress.Info nje artikull ekskluziv kur duke botuar listën e 489 te burgosurve shqiptare te Kosovës ne Serbi ish drejtuesi...

Fati!

Nga Artur Nura Fati... ky gjarpërim mistik i jetës si era me varkat me vela luan me njeriun në detin jetë! E hedh princ e lidh skllav i jep krahë e zvarrit...

E dini ?! Kisha harruar të shkruaja!

Nga Marsela Xhafa E dini ?! Kisha harruar të shkruaja! Thuhet se të shkruarit është si puna e mësimit të gjuhës së huaj. Nëse nuk...

Kush po e “vret”UÇK-në ?!

Nga Abedin Zymberi, Ish Komandant i UCK ne Maqedoni Kush po e "vret"UÇK-në ?! Sa them ka njëherë të mos shkruaj dhe mos të reagojë...

Mbaji…

Nga Perparim Kabo Mbaji ti gishtat e mi, dhe preke të panjohurën Kërko mes netëve faqe kujtimesh që mos humbin Me gishtat e mi përkëdhele xhamin e lagur Preki bulat...

Histori Berberesh

Nga Artur Nura Kryeministri i Shqipërisë “(Sali Berisha)në një intervistë me të cilën justifikonte të shkuarën, tregoi dhe për një berber që paskësh thyer foton...

Sa e vështire te ecësh te “Myslym Shyri” dhe “Jul Variboba”…

Nga Gresa Hasa Pas gropave të "Myslym Shyrit", në ditë me shi, rruga ime e preferuar është "Jul Variboba" (ku gjendet kafe-librari E7E). Që të...

Jane zbutur ujqerit dhe janë egërsuar njerëzit!

Mjeku shume i njohur Tritan Kalo i cili erdhi ne vëmendje te publikut për organizimin e protestave anti-reforme dhe artikulimit kritik cilësor ndaj këtyre...

Prostituta!

Nga Ilir Kalemaj Arta N. ishte prostitutë. Në fakt, prostituonte nga halli, por pa detyrim. Si është e mundur kjo, do pyeste shumëkush. E martuar...