Home 2015 November 11

Daily Archives: 11 November, 2015

Kemi probleme me te mëdha se penalizimi i shpifjes…

Nga habjon Hasani Te ndëshkosh një gazetar qe shpif nuk është shkelje e te drejtave te Medias. Askush nuk mund te ketë patente dhe te...

Erion Veliaj, Parkimi për banoret falas.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, njoftoi gjatë mbledhjes së Këshillit Bashkiak se parkingu për banorët rezidentë ne kryeqytet do të jetë falas....

Rikthimi i penalizimit te shpifjes dëmton vete qeverinë…

Gazetari Mero Baze i cili per shkak te natyres se tij profesionale i eshte dashur te perplaset me te gjitha pushtet shkruan se rikthimi...

Shpifja duhet penalizuar…?! Pro e Kundër!

Avokatja e re Enida Bozheku e cila ka studiuar ne Itali dhe punon atje si avokate thotë se megjithëse përgjithësisht është antagoniste e qeverise...

Ndryshimet e Procedurave Tatimore ne Gjykaten Kushtetuese?

Biznesi vendas, duket se po e mendon seriozisht për t'i çuar ndryshimet e Procedurave Tatimore në Gjykatë Kushtetuese. Gjatë një takimi të organizuar nga...

Femrat me sexy ne Shqipëri…?

Sipas rezultateve te nje sondazhit të Opinion.al ne pyetjen se cila është vajza më seksi në Shqipëri, aktualisht dy bukuroshe që duket se janë...

Selena Gomez me dekolte duke shfaqur gjoksin…

Këngëtarja Selena Gomez ka qenë e ftuar në eventin e modës së “Victoria's Secret” dhe atje ka dalë në pasarelë më një dekolte dukshëm...

Ngërçi ekonomisë…

Nga Lutfi Dervishi Një turist shkon në një hotel dhe kërkon të dijë në ka dhoma të lira. Kemi në katin e pestë- i përgjigjet sportelisti,...

Pas Rumanisë, gjithmonë radha i vjen ndëshkimit të krimit shtetëror shqiptar.

Nga Spartak Ngjela Ngjarjet antikorrupsion në Shqipëri janë të pashmangshme. Në Rumani, deri tani janë arrestuar 1000 ish pushtetarë të korruptuar, dhe, midis tyre, disa...

Berisha dje, dhe Rama sot ne ekranin e TV-ve…

Gazetarja Moza Kociu duke ndjekur lidhjet direkte, apo sic është e modës ti quajnë sot "live" te konferencave qeveritare paradite dhe pasdite, sot deshi,...