Home 2015 December 3

Daily Archives: 3 December, 2015

Taulant Balla “denoncon” veten te Berisha…

Taulant Balla ka treguar një histori komike në parlament. Në përgjigje ndaj akuzave të Berishës që i thoshte se “ke mbjellë drogë në Xhyr딝,...

Dosja Shoshori nuk ka lidhje me Sali Berishen…

Nga Kastriot Dervishi Teksa po dëgjoja sot në Kuvendin e Shqipërisë (vend ideal ku me lehtësi thuhet gënjeshtra), një deputet, për kushedi të satën herë...

Duhet qe SHBA te dalin nga aeroporti e te zbresin ne Prishtine…

Nga Arian Galdini A ka ndonje problem nese une them se besoj plotesisht ne qellimbaresine dhe besnikerine e SHBA ndaj Shqiperise, Kosoves dhe kombit shqiptar,...

Edhe të vras edhe agjëroj!

Nga Luela Myftari Thonë se suksesi vjen sepse koha dhe vendi është i duhuri, por jo sepse je më i zoti se të tjerët. Unë...

A jemi një demokraci, teokraci, autokraci, çfarë jemi në të vërtetë?

Nga Artur Nura Lëvizja e te rinjve dhe protestat e tyre ndaj mundësisë se sjelljes për shkatërrim te armeve kimike ne Shqipëri, e paorganizuar ne...

A DO T’I NGOPË RAMA DIBRANËT EDHE KËTË HERË ME LUGË BOSH?

Dr Gëzim Alpion Birmingham, United Kingdoom Ky është reagimi i grupit lobues ndaj ”˜arritjeve' të fundit të Ramës dhe përpjekjeve të para të politikanëve për të...

Lironi Donikën! Mjaft me burgosjet politike!

Nga Lavdrim Lita Deputetja e parlamentit të Kosovës, znj. Donika Kadaj-Bujupi gjendet prej 16 ditësh në burgun e Lipjanit e arrestuar për arsye politike. Gjykata...

Banka me me 1.1 miliardë lekë te kursimeve…

Situata Bankare ne raport me kursimet e klieteve rezulton negative.Bankat ne fakt reagojnë duke rritur normat e interesit të depozitave në shtator e tetor,...

Neranzi replikon ashper me Majkon ne distance…

  Biznesmeni i sukseshem Nikollaq Neranzi duke ndjekur punimet e parlamentit (nje pjese te te cilit e njeh nga afer duke e ushtruar detyren e...

Nevojitet alternative e re politike uniteti shume etnik ne Maqedoni!

Nga Gezim Ostreni Partitë politike parlamentare shqiptare (BDI dhe PDSH), deri tani, ofrojnë dy oferta, që karakterizohen me ide të varfëra të kontrolluara nga VMRO...