Home 2015 December 11

Daily Archives: 11 December, 2015

Rama dhe Meta “refuzojnë” ftesën për ne festen e PD-se!

Sot u kremtua 25 vjetori i Partisë së parë opozitare shqiptare. Mediat raportuan se organizatorët e festës se PD ishin kujdesur për ti nisur...

Keta lëne ne mes te rrugës, pa pune Agim Isakun…!

Nga Dritan Hila Ky është Agim Isaku. Shkrimtar, veprimtar civil, diplomat, shtetar. Ka qene themelues i PD, RD, pastaj largohet per mosperputhje ideshe me Berishen;...

Padi ndaj babait monster ne Dibër te Madhe!

Për shkak të dyshimit për veprën penale “incest” policia e Dibrës e Madhe ka ngritur padi kundër një 48 vjeçari nga Dibra dhe me...

Grinden per gjatesine e kastravecit, por kuptohen per sistemin zgjedhor!

Nga Av. Idajet Beqiri Grinden edhe për gjatësinë e "kastravecit“, por e gjejnë shumë mirë fjalën për sistemin zgjedhor... Reforma zgjedhore duhet të ishte reforma e...

Ja cfare ka ndodhur midis Blushit dhe Rames sipas Fevziut!

Blendi Fevziu ka bërë një shkrim për marrëdhëniet mes Edi Ramës dhe Ben Blushit. Ishin miq! Pastaj u përplasën publikisht. Bashkëpunuan dhe u përplasën...

Po më tej zoti Lulzim Basha?

Nga Mimoza Kociu Lulzim Basha ia doli të mbledhë një protestë masive më 8 Dhjetor në bulevardin kryesor të Tiranës, pikërisht në 25 vjetorin e...

Shqipëria– pozicionohet shumë keq strategjikisht në transportin ballkanik!

Nga Geri Selenica Analizë e “Planit 5 Vjeçar 2016-2020 tëSEETO të Zhvillimit të Transportit të Ballkanin Perëndimor” Në datën 3.12.2015 u zhvillua në Tiranë aktiviteti më...

Inskenimi e rastit “Monstra” nuk ka dëmtuar vetëm shqiptaret e Maqedonisë!

Portali maqedonas Ohrid Sky, me një shkrim të fundit jep dëshmi të reja në lidhje me rastin famëkeq ”˜'Monstra'', ku gjashtë maqedonas janë vrarë...

Kosovarja mund serben dhe fiton medaljen e artë.

Kosovarja mund serben dhe fiton medaljen e artë. mediat bejne me dije se kosovarja, Diellza Dragusha ka fituar medaljen e artë në në Kampionatin...

Njerëzit me çrregullime mentale ne shoqëri postraumatike…

Sali Bytyçi Njeriu me çrregullime mentale apo sëmundje shpirtërore, zakonisht është njeri i goditur në pjesën njerëzore, në atë pjesë që e dallon njeriun nga...