Home 2015 December 13

Daily Archives: 13 December, 2015

Te Noeli, mes artit të një qoshku në Tiranë

Nga Luela Myftari Është hapur që në Krishtlindjen e vitit 1994 nga një çift që sapo ishte kthyer nga emigracioni në Greqi. Data e krishtlindjeve...

Sa të dobishëm jemi ne për Bashkimin Europian?

Nga Lavdrim Lita - Kur kreu i KomisionitEuropian, Zhan Klod Junker deklaroi se përgjatë mandatit të tij nuk do të kishte anëtarësime të reja...

Si eshte Edi Rama sipas Muc Nanos!?

Sipas Mustafa Nanos i cili kete radhe ka shkruajtur duket me pene e boje, Edi Rama është një politikan i standardit shqiptar, një njeri...

Faleminderit zoti Kryeministër! Une jam verior dhe skam asnje fobi.

Nga Enver Bytyçi Gjithkush në këtë vend e di se PS e para saj PPSH kanë patur dhe kanë një ndjesi dhe refleks antiverior. Ndre...

Basha sulmon ashper Ramen per deklaratat ne Jug.

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar ashpër ndaj deklaratave qe nga disa media u quajten përçarëse ndaj veri-jug të kryeministrit Edi Rama, të...

Dhjetoristët versus ‘pardesytë e bardha’: Dueli vazhdon…

Nga Alfred Cako Para dy ditësh pamë festimin e jubileut të 25 vjetorit të ditës së pluralizmit, 11-12 dhjetorit të vitit 1990. Këtë ditë e...

Përsiatje teksa shikoj atë çunin e bukur qe ndodh te jete kryeminister i Kanadasë…

Stërgjyshja ime ishte Turke. Ne fakt ishte bjonde me sy jeshile dhe ky fakt me ka ngaterruar disi gjate rriturise sime. Me vone zbulova qe...

Nga pardesytë e bardha në 1990, tek xhupat e zinj në 2015

Nga Mentor Kikia E dini kush ka qenë dhe është halli më i madh politik i 25 vjetëve post-diktaturë(jo demokraci)? Lidershipi grindet se kush ishte...

Rusia dhe Turqia një hap me afër një përplasje…?

Situata e tensionuar midis Rusisë dhe Turqisë pas rrëzimit te avionit rus duket se është ndezur edhe më shumë pasi një incidenti në detin...

Eskalimi i dhunës ne Kosove ngaqë qeveris pakica!

Nga nexhmedin Spahiu E kam paralajmeruar me kohe. Ne cdo vend ku nuk qeverise shumica ka telashe dhe ka perspektive revolucioni. Ne shikimm te pare...