Home 2015 December 15

Daily Archives: 15 December, 2015

Xhelatet i dekorove Edvin, vetem e vetem se je biri i xhelat Kristaq Rames...

Nga Sali Berisha Xhelatet i dekorove Edvin, vetem e vetem se je biri i xhelat Kristaq Rames dhe nip i superxhelat Spiro Kolekes,... Xhelatet nuk i...

Jemi bërë pis…

Nga Ilir Levonja Edi Rama i kërkoi falje publikisht padër Zef Pllumit dhe profesor Sami Repishtit. Por, ndërsa i pari është pranë Zotit të tij me...

E kam atë titull profesor sigurisht, por edhe një nxënës pakalues…*

Nga Artan Fuga Faleminderit për vlerësimet ndaj meje, sikur çoç kam bërë, por kujdes kur më thoni "profesor". E kam atë titull sigurisht, por po...

Një skenar makthi në Lindjen e Mesme!

Nga Jackson Diehl/ The Washington Post Luftërat në Siri dhe Irak dhe sulmet xhihadiste në perëndim kanë errësuar një tjetër rrezik që i kanoset Lindjes...

Rrok Mirdita – mbresa te një takimi.

Nga Edgar Frasheri Sikundër edhe ka ndodhur rëndom, per te mos thëne perhere, historia e Shqipërise është stisur kryesisht me emra e personazhe te cilët...

Shenjtërimi i fjalës dhe arsyetimi i filozofit

Nga Albert Vataj - Të kërkosh arsyen për çdo gjë që ndodh është shumë e rrezikshme. Sa kohë që ende nuk ke vendosur të bëhesh...

Rama nuk kërkon falje, mbron bunkerin e xhelatët nga Shkodra!

Nga Edi Paloka Edi Rama konfirmoi sot degradimin e tij të plotë politik e moral, duke u shfaqur i habitur dhe duke fajësuar popullin që...

HISTORIA E ZYMTË E NJË MEDALJEJE DHE NJË NDJESË E IMPONUAR!

Nga Edi Rama E kam përjetuar me trishtim befasinë e lajmit se në 70-vjetorin e çlirimit të vendit tonë, Ministria e Mbrojtjes paska dekoruar, ndër...

Ambasadorët paralajmërojnë: Jo dhunë ne proteste, policia të reagojë!

Sipas Top Channel dje është realizuar një takim i ambasadoreve amerikan, ambasadori francez, anglez, gjerman, numri 1 i BE-s në Tiranë Romana Vllahutin dhe...

Milaim Zeka reagon ndaj shkrimit të Anton Berishës!

Anton Berisha, ish njeriu Nr. një për shumë afera korruptive që lidhen me telekomunikacionin e Kosovës, ish -ambasador në Slloveni, njeri që i ka...