Home 2015 December 18

Daily Archives: 18 December, 2015

Lexoni Shyqon para se të dilni në paradë me grushtin lart!

Nga Tedi Blushi Për të gjithë ata të rinj që pozojnë në Pezë me grushtin lart e shallin e kuq pranë fotove të merhumit...nëse nuk...

Kulinaria ilire dhe Z. Lu!

Nga Ahmet Dursun “Mund t'ju siguroj, se ne si SHBA i mbështesim plotësisht propozimet aktuale” (bëhet fjalë për reformat në drejtësi)”. Pikërisht kjo fjali e...

Mohimi i Shyqyri Cokut per oficerllekun e Sigurimit.

Nga Kastriot Dervishi Po lexoja sot intervistën e ish oficerit Shyqyri Çoku dhënë shtypit të përditshëm. U habita sesi mohonte se ka qenë oficer i...

Desada Metaj shkruan me gjuhe pa zbukurime perseri!

Gazetarja Drsada Metaj ne editorialin e saj ne Opinion.al shkruan ashpër, por pse jo sakte duke i cilësuar ata qe u dekoruan "përbindëshat e...

Shpartallimi fiskal i qeverisë!

Nga Klodian Tomorri Kriza politike brenda maxhorancës kulmoi këtë javë, kur për herë të parë në historinë e Shqipërisë moderne, Parlamenti rrëzoi thuajse të gjithë...

Shpëtim Idrizi i shkruan individualisht deputetëve per rezolutën çame.

I nderuar koleg, Gjatë këtyre viteve dhe legjislaturave, pavarësisht qasjeve politike e debateve të ndryshme që e kanë ngjalluar institucionin tonë, NE kemi patur mjaft...

Lajme nga Katundi Bllok…

Nga Monika Spahivogli Kush ma vodhi buzeqeshjen sot??-pyes veten teksa mendoj qe,buzeqeshja, jo vetem me ben mire per shendetin por edhe per bukurine. Te jete ajo...

Bunkeri dhe penisi…

Nga Ylli Dylgjeri Lajmi i Temes se : Dënohet me 35 mije euro gjobe stjuardezja, që i dogji pa dashje penisin një pasagjeri, ka hapur debat...

Evropa – adresë e gabuar për protestë!

Nga Sali Bytyci Nëse qytetarët e Kosovës duhet të protestojnë, duhet të protestojnë në radhë të parë kundër klasës së tyre politike dhe inteligjencies, të...

Myslimanë, duhet të rishikojmë në mënyrë kritike të kuptuarit tonë të Islamit!

Nga Fethullah GYLEN* Le MONDE E kam të vështirë të gjej fjalë për të shprehur pikëllimin tim të thellë dhe revoltën time kundër kasaphanës së kryer...