Home 2016 January

Monthly Archives: January 2016

Banda e Kserës që vidhte paratë e romëve dhe paraplegjikëve

Nga Mentor Kikia Shumë prej ish kolegëveapo kolegëve të Spiro Kserës mund të qeshin me akuzën e ngritur ndaj tij. Nja 8 të arrestuar për...

Skenarët politik – shkallët e ngritjes dhe rënies së Hashim Thaçit

Prishja e skenarëve që projektojnë mbajtjen tutje të Republikës si peng, është në dorën e popullit. Ky ndryshim në dobi të çlirimit të Republikës...

Reagim i Ermira Mehmeti

Nga Ermira Mehmeti Lidhur me votimin ne Asamblene Parlamentare te Keshillit te Europes Nuk desha te reagoj lidhur me sulmet e uleta qe perseri jane drejtuar...

Standarde europiane apo standarde të Bashkimit Europian?

Nga Lavdrim Lita Publiku shqiptar bombardohet përditë në shumë drejtime nga media, politikanë dhe njerëz të ndryshëm që flasin për arritje ose jo të standardeve...

Cipi i targave thjesht shans abuzimi

Plani i Ministrisë së Transporteve për koncesionin e targave shihet me dyshim nga drejtuesit e mjeteve dhe opinioni. Ata thonë se është në shpenzim...

Manjola

Nga Edison Ypi Gocat e bukura nuk ishin si sot, me mijëra dhe të njëllojta si tulla të prera nga fabrika, por të pakta dhe...

Tipologjia e Moderatorit ne TV tona.

Nga Roland Lami 1. Te organizohen tre deri pese tema ku i behet fresk një ministri te rendesishem me kusht qe te vij ne studio. 2....

Kosova dështoi për një votë, Ermira Mehmeti nuk votoi se i ikte avioni

Deputetja shqiptare nga Maqedonia, Ermira Mehmeti, ende nuk është prononcuar për mediat për mungesën e saj në mbledhjen e Asamblesë së Këshillit të Europës,...

Serisht spektakël arrestimesh!

Nga Ylli Dylgjeri Mbare TV-te japin pamje të ndalimit nga policia të Ish ministrit Spiro Ksera. Furgonë policie e makina shoqëruese për Kseren me bollëk....

The Telegraph, kritika Rita Orës: Gjinjtë e tu, një shuplakë fytyrës për të gjitha...

Rita, Rita, Rita. Më ke nxitur të bëj diçka që kam menduar se nuk do ta bëja kurrë. Unë do të kritikoj një grua...