Home 2016 February 7

Daily Archives: 7 February, 2016

Basir Collaku do publikoje nje tjeter interviste “bombe”

Gazetari Basir Collaku shkruan  se pas intervistes me ish shefin e krimeve qe akuzoi ministrin Saimir Tahiri, do publikoje nje interviste tjeter me nje...

Epruveta ideologjike e Njeriut të Ri.

Nga Dorian Koci Një nga objektivat kryesore të kulturës së shtetit socialist shqiptar e lidhur ngushtë me doktrinën e Realizmit Socialist ishte krijimi i Njeriut...

Ndryshim sistemit abuziv elektoral. Me shume te rinj aktive ne politike

Nga Dritan Broka* Në ditën e djeshme u realizua mbledhja e partive politike ku u diskutua për reformën zgjedhore dhe për ndryshimet që duhet t'i...

Lerini te qete greket e Himares !

Nga Artan Gjergji Opnionin publik kete mes vere te nxehte e kapushtuar pa dyshim debati me akuza dhe kunder akuza ne lidhje me vrasjen e...

Rinia dhe studentët, koha për reagim

Nga Afrim Krasniqi Me ligjin e ri per arsimin 10% e pjesës universitare (staf akademik e teknik) do konkurrojnë e votojnë mes tyre dhe do...

Eja Motër

Nga Edison Ypi Eja Motër. Eja në Shqipëri. Eja në vendin tënd brenda indit tënd. Eja eja. Këtu ka aq dhembshuri, mall, dashuri, punë, aq...

AK proteste te Ministria e Energjitikes

Zjarr simbolik te Ministrisë së Energjitikës nga Aleanca KuqeZi qe hedh bomba tymuese kundër konçensioneve te kesaj qeverie te majte. "Skavicën në lumin Drin...

Majko ve ne veshtiresi Edi Ramen

Pandeli Majko shfrytëzoi rastin për të thumbuar kryeministrin Edi Rama ndersa ai e ftoi të jepte teserat për të rinjtë e Tiranës që anëtarësohen...

Z. John Kerry ne Tirane per te kontrolluar detyrat e shtepise

Vizite zyrtare e Sekretarit te Shtetit Amerikan z. John Kerry ne Tirane me 14 shkurt 2016. Vizite shume e rendesishme. Besoj se midis ceshtjeve qe...

Për këto krime, para drejtësisë duhet dërguar vetë drejtësia

Nga Mentor Kikia Zakonisht, në përplasjet me armë apo atentate me dhe pa pagesë, rrallë ndodh që njerëzit të ndjejnë keqardhje për viktimat. Sepse i...