Home 2016 February 11

Daily Archives: 11 February, 2016

E mbani mend Kakomene?

Nga Artan Gaci, Deputet PS Ishte qeveria e majte e viteve 2000 qe e kishte kontraktuar e qe bashke me bizneset private vendase do ndertonin...

Thaci president si bumerang i kryeministrit Mustafa

Nga Enver Bytyci Kosova tashmë ka hyrë në muajin e votimit për kreun e shtetit, presidentin e Republikës. Marrëveshja PDK-LDK, e cila i mundësoi zotit...

VETEGJYQESIA – ANTIVLERA E NJE KOMBI

Nga Llazar Syziu Stresues është fakti i informuar mbi krimin në një komunitet. Rritet akoma më shumë stresi kur ky krim shpaloset me trajta të...

Rikthimi i Berishes

Nga Blendi Fevziu – Sali Berisha është kthyer sërish. Jo në Parlament. Aty ka qenë gjithnjë më aktiv se sa gjithë deputetët e tjerë. Jo vetëm...

Shtypi i huaj: Ditmir Bushati – luftë klasash në Ministrinë e Jashtme.

(Titulli origjinal: Can Edi Rama’s government overthrow radical Islam? -A mundet qeveria Rama t’i japë fund Islamit radikal?) Në një analize prej Peter Tase të...

Turpi ne ditët e sotme sipas gjigantit Kristo

Nga Erion Kristo Turp: - Kryeministri ofendon nje pedagog dhe figure te njohur publike, ne vend qe te marre ne konsiderate sugjerimet e tij. - Njerezit vazhdojne...

Shën Kerry

Nga Dritan Shano  Sekretari i Shtetit John Kerry, vjen në Tiranë në datën 14 Shkurt. Ditën e Shën Valentinit. Ditën e dashurisë dhe devocionit. Me...

“KOKËDERRAT” E KËNAQUN DHE “SOKRATI” I VUEJTUN

Nga Frano Kulli Që prijësat e Shqipërisë së çerekshekullit të fundit kanë qenë e janë kokëderra, këtë e kumtoi me buzëqeshje,pak ditë më parë, më...

Pa rrëzim të partitokracisë nuk ka ngritje të Drejtësisë!

Nga PhD, Ledian Droboniku, Aktivist shqipON  Para disa vitesh, në një relacion fundviti, Gjykata e llogarive italiane shkruante se: “korrupsioni tashmë është bërë mënyrë jetese dhe...

Vetëm terroristët vrasin pengje

Nga Emin Azemi Nëse del e vërtetë ajo që po dyshohet se forcat e sigurisë maqedonase i kanë ekzekutuar disa nga të dorëzuarit në Kumanovë,...