Home 2016 February 12

Daily Archives: 12 February, 2016

Kauza Came nuk zgjidhet nga shoqata lagjesh qofte edhe Europe

Nga Artur Nura Portale te ndryshme bejne me dije se Gjyqi Ndërkombëtar i Hagës pranoi dosjen e Çamërisë, për rikthimin e Çamëve në trojet e...

Apeli i Blushit per John Kerryn: Publiko emrat e oligarkëve!

Nga Tedi Blushi John Kerry, Ju e dini që fjala e SHBA-ve ka një autoritet të padiskutuar në opinionin publik në Shqipëri! Meqënëse vini të...

“Forca Rinia”: Rinia lidhja me e forte midis Shqipërie dhe Kosoves

Gjatë ditës së djeshme partia “Forca Rinia” e përfaqësuar nga një delegacion i saj i kryesuar nga kryetari z.Dritan Broka, realizoi një sërë takimesh...

PS e Jugut, Ruci kritikon Kokedhimen

Deputet e qarkut të Vlorës kanë shprehur hapur mospëlqimin e tyre dhe kryesisht ndaj koordinatorit të jugut prr psrtine socialiste Koço Kokëdhima. Në mbledhjen e...

Kriza e përfaqësimit është krizë e demokracisë

Nga Gentian Aliaj, Aktivist ShqipOn Gjithmonë e më pak shqiptarë identifikohen tek klasa politike që i përfaqëson në parlament. Kjo jo thjesht për skenat banale...

Gara e madhe për ti bërë qokën Amerikës me “Byronë

Nga Mentor Kikia Meqë e kërkuan me këmbëngulje amerinakët, iu vunë punë shpejt e shpejt, sa pa ardhur sekretari Kerry. Madje u zunë kush të...

PROSTITUTAT dhe arnimet ligjore

Nga HABERET E MITRO CELA ...Në komisionin e ligjeve po arrnohej kodi penal. Pse them arrnohet? Sepse deri më sot janë bërë 9 korigjime. Po...

NJË KUJTESË E BUKUR QË DHEMB

(Petrit Palushi, “Frederik Rreshpja që s’e kuptuam kurrë”) Nga Kliton Nesturi Sa herë që dëgjoj muzikën e Guy Farley që ka kompozuar për filmin “Modiliani”, më...

Miratohet ligji per mobilizimin e shtetit per fatkeqësite natyrore apo gjendje lufte

Shqiperia si anetare e denje e NATO s garantohet ne cdo rast rreziku nga mbrojtja kolektive e Aleances. Megjithate ne vazhdojme te rrisim garancite...

Komuna e Prishtinës, Graçanicës dhe Leposaviqit nuk e festojnë ditën e pavarësisë

Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina dhe komuna e Graçanicës dhe Leposaviqit nuk do të kenë asnjë organizim për festën e Pavarësisë së Kosovës, më 17...