Home 2016 February 20

Daily Archives: 20 February, 2016

PETICIONI KUNDËR AMBASADORIT AMERIKAN ËSHTË KUNDËR VETË KOSOVËS

Nga Harry Bajraktari Lancimi i një peticioni në rrjetin social nga disa ekstremistë kundër Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, mikut të popullit të...

Lulzim Basha sulmon deklaratat e Rames

Simptoma te renda crregullimi vijne nga sallat e mbushura me force me duatrokites qe merren me autobuza dhe kercenohen me vendin e punes. Perbuzes...

Shqipëria 2015, ulen lindjet, shtohen vdekjet

Nga Gjergj Erabara Numri i lindjeve në Shqipëri pësoi një rënie tjetër gjatë vitit 2015 duke shënuar nivelin më të ulët në shtatë dekada. Instituti...

Zgjohu Prishtinë, arsyeto Kosovë!

Nga Suzana Tahiri Kosova përjetoi në seancën e fundit në parlament ngjarjen më të shëmtuar, më vetëdiskretituese, më shpartalluese, e cila u fiksua në mediat...

UMBERTO ECO, KRYEAUTORI I KËTIJ SHEKULLI

Nga Klara Buda Umberto Eco Simiologu, filozofi dhe shkrimtari i famshëm italian vdiq më 19 shkurt në moshën 84 vjecare. Në një epokë ku bestselleret e...

RESPEKT PER ARSIMIN SHQIPTAR!

Nga Llazar Syziu. Respekt për arsimin shqiptar! 130 vjet shkollë shqiptare. Çdo ditë nxënës që shkojnë në shkollë, çdo javë fëmijë që gëzojnë pushimin e...

Kiu Fiu dhe emisionet televizive per papunesine…

Nga Artan Fuga Shoh emisionet televizive që bëhen për papunësinë ku në mënyrë të turpshme fajin e papunësisë ja hedhin të papunëve. Unë nuk di turp...

Debati më i fundit midis Qeverise dhe Presidentit…

Nga Afrim Krasniqi Debati më i fundit midis Qeverise dhe Presidentit...."Mazhoranca aktuale nuk ka votat, mekanizmin, garancitë dhe as motivet kushtetuese për shkarkimin e Presidentit...

Busti u rrëzua 25 vjet më parë, por Enveri akoma jo

Nga Mentor Kikia 25 vjet me parë shqiptarët bënë atë që as në ëndërr nuk e kishin menduar, rrëzuan dhe i hipën përsipër bustit të...

Kurvi s’mundi

Nga Edison Ypi Kurvi s'ishte kurv kot. kurvi ishte kurv sepse s'kishte shpirt. Duke mos e pasur, kurvi as nuk e dinte çfarë ishte shpirti....