Home 2016 February 23

Daily Archives: 23 February, 2016

Koço Danaj dhe “Kriminelët e Brukselit”

Nga Sabri Maxhuni Novosela E dëgjova me vëmendje deklaratën e Koço Danajt, dhënë me 17 shkurtit 2016, me rastin e përvjetorit të tetë të Pavarësisë...

Prokuroria nuk heton policet qe dhunuan studente, por ata qe goditen me veze

Nga LËVIZJA PËR UNIVERSITETIN Sot Prokuroria e Tiranës ka nisur procesin penal ndaj studenteve dhe aktivisteve të Lëvizjes Për Universitetin Anita Lushi dhe Bora Mema,...

Kultura irracionale e miqësisë më të huajt

Nga Artur Nura Në kënd vështrim personal më rezulton se shoqëria Shqiptare është nën vartësinë tradicionale të një kulture irracionale inferioriteti ndaj të huajve! Ky...

Mosvotimi i Thaçit, detyrë atdhetare

Nga Lis Bukuroca Ibrahim Kelmendi tregoi për rekrutimin e Hashim Thaçit nga shërbimi sekret francez. E tha për të penguar rrëshqitjen e shtetit në duar...

Sokol Balla, Qeveria e rrethuar nga Opozita dhe njerezit

Nga Sokol Balla, Partia Demokratike më në fund po jep shenja se diçka po kupton në këtë vend. Protestat e saj megjithëse me ndrojtje,...

Park lojrash për fëmijë dhe disa lodra për të rritur

Nga Artan Fuga Ku është problemi me parkun e Shën Prokopit? Sepse Bashkia, për mungesë durimi, që vjen për arsye që merren lehtë me mend, e...

Badinteri dhe Ahtisari, dy skajet e një litari, shqiptarët në mes

Nga Emin Azemi MARRËVESHJA E OHRIT NUK ËSHTË MODEL: Lehtësia për të promovuar Maqedoninë si model të një shteti multietnik burimin e ka tek pamundësia...

Protestuam per dhjetefishimin e tarifave te hapesirave publike

Nga Besian Pesha Sot serisht protestuam me biznesin e vogel e te mesem ne Tirane per problemin e madh qe u ka shkaktuar vendimi i...

Te huajt si fason ne Shqiperi…

Nga Basir Collaku Ka nje mani te shfrenuar per te mbuluar paudhesite e pushteteve me justifikime se kete e kane bere gjermanet, amerikanet, italianet, britaniket....

Sali Berisha si vrasës i reagimit qytetar

Nga Mentor Kikia Pavarësisht motivit, unë mendoj se protestat janë gjaku i një shoqërie demokratike. Një shoqëri që qëndron me duar në xhepa, edhe kur...