Home 2016 February 24

Daily Archives: 24 February, 2016

Fteses se Veliaj per takim, protestuesit jo pa kerkuar ndjese! Nuk jemi vandale.

Aktivistëve organizatorë të protestës qytetare në mbrojtje të Parkut të Liqenit, u është komunikuar në mënyre informale kërkesa për të realizuar takim me kryetarin,...

Vlera e paçmuar e tolerancës fetare

Nga Dorian Koci Çështjet dhe debatet e mëdha politike në Shqipëri reflektojnë edhe ngjyrime e nuanca që në vetvete tejkalojnë pritshmëritë e publikut. Ndonjëherë, flakë...

Jobs ua kishte ndaluar femijëve të tij Ipadin dhe kompjuterin

Pavarësisht se ishte ai që ndërtoi një nga kompanitë më të mëdha në botë të teknologjisë, Steve Jobs, kishte marrë një vendim që të...

KUSH PO FRIKOHET NGA ZGJEDHJET NE KOSOVE?

Nga Fadil Maloku Dronë nga Zgjedhjet e reja, po duket e kanë si "paqësorët",ata të "luftës" por, edhe qytetaria; 1.PAQËSORËT, shkaku i oponencës së brendshme partiake...

Reziqet e Shqiperise sipas shefes se FMN

Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Anita Tuladhar në një intervistë për “Zëri i Amerikës”, ka folur për rreziqet që i kanosen ekonomisë së Shqipërisë. Shefja...

Ja si e njohin Shqiperine lexuesit e Telegraph

Nga Dominic Hipkins Në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” më priti një shofer llafazan dhe nervoz. Moti ishte biblik, me një shi të rrëmbyeshëm dhe rrufe të...

Lot gëzimi te Elenit qe i shpëtoi vdekjes…

Nga Lida Shosha Sot bëme solidarizim me koleget e QSUT-se dhe na dhane certifikate mirënjohje nga disa institucione me dy kolege te mi, por e...

Palmyra antike rikthen migrimin apokaliptik në Evropë

Nga Selim Ibrahimi Duke filluar nga shteti nordik Norvegjia e deri tek Maqedonia, ligjet dhe kërkesat për vetëqëndrim dita ditës ndryshojnë.Sfidat jetësore për shtetasit pa...

Marsi, muaji i sensibilizimit kunder Kancerit Kolorektal.

Nga Lida Shosha E ndjej detyrim profesional, shoqeror dhe njerezor te bej fushate dhe ti bashkohem fushates kunder Kancerit Kolorektal Eshte vetem, 38 vjec, u paraqit...

Kristian Demokratet bejne thirrje per pergjegjesi nga refugjateve siriane

Partia Kristian Demokrate po ndjek me vemendje dhe me shqetësim problemin e mprehtë të refugjatëve sirianë në dyert e Europës. Kjo parti e konsideron...