Home 2016 April 22

Daily Archives: 22 April, 2016

Shteti, ky hajdut që të rrjep çdo ditë, e s’të bën asnjë punë

Nga Mentor Kikia I keni parasysh ato filmat apo librat me mistere? Një mesazh i vjetër është lënë tek një shkëmb. Atje thuhet se duhet...

Gjarpri pushtet-dhunë-pushtet

Nga PhD, Ledian Droboniku Nëse do paraqitnim kastën e instaluar në Shqipëri, imazhi i gjarprit Uroboros do të ishte ai duhuri. Uroboros ushqehet me trupin e...

Galdini: LDE fton PD, Opoziten dhe Partite e vogla per nje memorandum per zgjedhje...

Kryetari i LDE - Partia per Liri, Demokraci dhe Etike Arian Galdini ka bere thirrje sot qe emergjence kombetare, demokratike dhe zhvillimore ne Shqiperi...

Në Austri Presidenti mund të zgjidhet edhe me votat e shqiptarëve

Kandidati për president i Austrisë, Rudolf Hundstorfer duke kërkuar votën nga komuniteti shqiptar, përmes një video ka falënderuar gjithë shqiptarët për kontributin e tyre...

Analistët për Zhurnal: Brukseli te bllokoje Gruevskin. Maqedonia rrezikon Lufte

Shkup, 22 prill – SHBA-të dhe BE-ja duhet përfundimisht që në praktikë ti bëjnë presion të madh ish kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili me...

Rritja e Krimit dhe nevoja per arme…

Nga Nikollaq Neranxi* Pamjet që shihni në vidion tek ky link janë të Kompanisë "Neranxi", e cila u grabit 14 muaj më parë nga njerëz...

Vdes në moshën 57 – vjeçare ikona e muzikës “Prince”

Është shuar në moshën 57 – vjeçare ikona e muzikës botërore Prince. Sipas website TMZ, trupi i këngëtari u zbulua në studion e tij në...

Rektori i Mjekësisë Arben Gjata: Katër sfidat e mia

Prof.Dr. Arben Gjata, mjek kirurg, është zgjedhur rektor i Universitetit të Mjekësisë me një rezultat të ngushtë në zgjedhjet universitare. Është fjala për universitetin më...

Le te lutemi per Imzot Lucjan Avgustinin

"Përqafimi: Kura më e mirë për çdo moment! Nganjëherë ajo që më së shumti kemi nevojë është një përqafim në kohën e duhur..." - Shkruan Dom...

ANESTEZIA SHTETARE & DINJITETI NJERËZOR

Nga Ervis Meço* VARFËRIA: Karvani i dy komuniteteve Egjiptian dhe Rom. Kjo melodi rrengjedhëse si tingujt e një violine të lashtë antike dallohet nga të gjithë,degjohet...